Proč nejsem terapeut?

Proč nejsem terapeut? 

Lidé jsou navyklí chodit k lékaři. Někteří “alternativci” chodí do zdravé výživy, nebo také k bylinkáři. Můžou zkusit i homeopatii nebo mnoho dalších tisíců možných terapií se kterýma se v poslední době doslova “roztrhnul pytel”. Za jeden víkend se tak můžete na kurzu naučit jak pomoci sobě i druhým. Můžete si pak třeba otevřít svou vlastní praxi. Můžete si otevřít i vlastní školu. To vše je dneska možné. 

Na druhou stranu, zákazy ze strany státu nebo komentáře našich oficiálních lékařů tohle neřeší. Neřeší to ani povinné vzdělání, protože svět je tam, kde je, právě proto, že ani zdravotní školy, ani “bílé pláště”, nemohou vyřešit chronické stavy nemocných lidí. Je to narůstající epidemie dnešní doby. 

Lidé jsou navyklí přijít k lékaři, léčiteli, bylinkáři, terapeutovi a říci: “bolí mě tohle a tohle”. Co s tím uděláte vážený odborníku? 

A odborník se snaží zjistit co dotyčnému schází, nebo naopak přebývá a navrhuje řešení odpovídající jeho kvalifikaci a zkušenostem. A přitom  probíhá nějaká diagnostika i návrh léčebného prostředku s tím, že se něco přidá, nebo odebere a s objednáním na příště. Problém je v tom, že jakýkoliv odborník může vidět pouze to, co viděno být může. 

Jakýkoliv fyzický nebo emoční problém je, pouhý výsledek našeho podvědomí. A tohle naše podvědomí je ovlivněno tím, co si myslíme, co mluvíme,  jak reagujeme na svět kolem nás, jaké z toho máme emoce, jaká vznikají z toho naše přesvědčení a jaké z toho máme návyky… ??? 

Teprve potom se z toho stává zdravotní problém. 

A pokud sami nedokážeme uvědomovat si svoje možnosti a pracovat s těmito svými nástroji, žádný lékař ani léčitel nás nemůže zbavit příčiny našich potíží trvale. 

Klíčem je harmonizovat celý organismus a to na všech úrovních pomocí našich nástrojů, a tím vědomě dokázat změnit své reakce i návyky tak, abychom vytvořili harmonické podmínky pro svůj život. A to je vše. 

V hudbě je také potřeba udělat občas stop-time a doladit struny tak, aby písnička nezněla falešně. A s lidmi  je to úplně stejné. Stačí naladit. 😀

Proto nemohu nikoho léčit! Proto nejsem terapeut ani léčitel.
Přesto se naladěný organismus uzdravuje mnohem snadněji. 😀